Wyłączenie funkcji reflektorów skrętnych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • darkon1000
    Classic
    • 2014
    • 13

    Wyłączenie funkcji reflektorów skrętnych

    Dobry dobry
  • david926
    Drive
    • 2012
    • 49

    #2
    Wyłączenie funkcji reflektorów skrętnych

    Witam,

    czy da się za pomocą VCDS-a wyłączyć funkcję AFS - reflektorów skrętnych? Auto po kolizji ma założone standardowe reflektory soczewkowe, natomiast oryginalnie posiadało właśnie reflektory skrętne. VCDS w module Xenon Range informuje o

    Left Headlight Power Output Stage (J667)
    Right Headlight Power Output Stage (J668)

    Po podłączeniu reflektora skrętnego problem wyeliminowany. W kodowaniu nie znalazłem takiej możliwości wyłączenia tej funkcji, a opcja Basic Setting w Xenon Range jest nieaktywna.
    Auto to Fabia 2012r.
    KRÓLEWNA ŚNIEŻKA http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...347767#1347767

    Komentarz

    • Enriquez
      RS
      • 2009
      • 7685
      • Superb III (3V3)

      #3
      Jeżeli zmieniłeś reflektory na zwykłe zamiast ksenonów, to powinieneś nieco przerobić układ poziomowania lamp z automatycznego na ręczny i wymontować moduł 55.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz

      • david926
        Drive
        • 2012
        • 49

        #4
        Ale tu nie chodzi o xenony. Auto miało tzw reflektory soczewkowe skrętne, ma zwykłą (pokrętło na desce rozdzielczej obok włącznika lamp) regulację wysokości świecenia. W reflektorze skrętnym są dodatkowo 3 piny, z których przewody prowadzą do jakiegoś modułu w środku reflektora.

        A w tej chwili są założone właśnie standardowe reflektory z soczewką, nieruchomą.
        KRÓLEWNA ŚNIEŻKA http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...347767#1347767

        Komentarz

        • krzynol
          RS
          S_OCP Member
          • 2007
          • 10921
          • Superb II combi (3T5)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
          • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

          #5
          odłącz wtyczkę modułu xenon range i wykoduj go w gatewayu
          przewodów w lampie nie musisz odłączać
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz

          • david926
            Drive
            • 2012
            • 49

            #6
            wykodowanie znalazłem ale nie pomogło, ale nie odłączyłem modułu, jutro spróbuje, dzięki bardzo

            [ Dodano: Sro 20 Maj, 15 18:35 ]
            niestety chyba takie obejście sprawy nie zda egzaminu. Po odłączeniu modułu oraz wykodowaniu go, błędów w vcdsie brak ale po kilku przejechanych metrach i obrotach kierownicą zapala się kontrolka od spalonej żarówki. Oprócz tego nie działa regulacja świateł. Regulator wysokości jest sprawny, ponieważ przy podłączonym module AFS jest ok. Jeszcze jakieś pomysły?
            KRÓLEWNA ŚNIEŻKA http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...347767#1347767

            Komentarz

            • rrobert
              Rider
              • 2008
              • 462

              #7
              w module centralnej elektryki trzeba wyłączyć opcje skrętnych świateł i potem odłączyć moduł xenon range i przerobić wiązkę przewodów do ręcznego sterowania

              na emalia poszły schematy instalacji skrętnej i normalnej w razie pytań pisz

              trzeba tylko połączyć ze sobą trzy przewody przy wtyczce od xenon range

              tj. pin 6 z 7 i 16 i już masz regulacje wysokości potem wykodować sterownik xenon range z gateway potem z centralnej elektryki i po sprawie

              Komentarz

              • david926
                Drive
                • 2012
                • 49

                #8
                wielkie dzięki rrobert. Tego mi właśnie brakowało, nie mogłem schematów znaleźć a nie chciałem w ciemno z przewodami kombinować
                KRÓLEWNA ŚNIEŻKA http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...347767#1347767

                Komentarz

                Pracuję...